Систематичне виконання фізичних вправ, активний руховий режим сприяють зміцненню здоров'я, оскільки фізичні вправи продовжують тривалість продуктивної фізичної та розумової праці людини.
Особиста фізична культура передбачає вміння самостійно використовувати всі засоби фізичного вдосконалення з метою досягнення певних показників фізичного розвитку організму та фізичної підготовленості.
Заняття комплексними фізичними вправами стимулюють весь організм, а не тільки окремі його органи. Це спричиняє позитивні зміни не лише в м'язах, суглобах, зв'язках, але й у внутрішніх органах та їх функціях, в обміні речовин. У людей, які регулярно займаються фізичними вправами, більш треноване серце, гарна статура, більша життєва місткість легень. Вони спритні, сильні, швидкі, витривалі.
Оптимальна рухова активність сприяє бадьорому самопочуттю, підвищенню опірності до різних видів навантажень і стресів, оптимальному переходу від розумової праці до фізичної, і навпаки, стимулює творчу активність.
Спорт вчить діяти швидко, рішуче, енергійно, а іноді викладатись на 100%. Люди, які серйозно займаються певними видами спорту, виконують інтенсивну м'язову роботу. Якщо дотримувати такого активного рухового режиму, фізична працездатність відчутно не знижується із часом, а функції людських органів і систем виконуються бездоганно багато років. Завдяки цим заняттям розвиваються організаторські здібності, формуються позитивні риси характеру: доброзичливість, взаєморозуміння, активність, самостійність, упевненість в собі, інтуїція, витримка, зосередженість.