Вівторок, 17.12.2024, 05:41 | Ви увійшли як Користувач | Група "Гості"Вітаю Вас Користувач

НЕМК Спорт

Виконання ранкової гімнастики

Значення щоденної ранкової гімнастики добре всім відоме: вона позитивно впливає на організм людини, загартовує його, активізує процеси обміну речовин, зміцнює м'язову систему, підвищує стійкість до застудних захворювань, сприяє фізичному розвитку та формує правильну поставу, створює хороший настрій, підвищує працездатність. Систематичні заняття ранковою гімнастикою привчають людей до охайності, формують навички особистої гігієни, уміння правильного їх застосування.
Ранкову гігієнічну гімнастику (РГГ) виконують відразу після пробудження, бажано з наступним обтиранням або обливанням водою, що сприяє швидкому переходу організму зі стану сну до робочого стану.
До комплексів РГГ входять загально-розвиваючі та коригувальні вправи. Вони повинні бути нескладними, не забирати багато часу на виконання і мати як оздоровчу, так і освітню спрямованість.
Кожне заняття РГГ починають з ходьби на місці, за умови виконання в приміщенні, та звичайної ходьби на свіжому повітрі. Коліна підіймати якомога вище, рухи вільні, спину й голову тримати прямо. Зробивши 60-80 кроків, переходити до виконання першої вправи комплексу.
Послідовність виконання вправ ранкової гімнастики

1. Вправи "типу потягування" (вирівнювання, випрямляння кінцівок і тулуба). Виконувати у повільному темпі.

2. Вправи на формування постави, культури рухів.

3. Вправи, що помірно активізують кругообіг у великих м'язових групах тулуба, нижніх кінцівок (нахили, повороти, випади, присідання з одночасними рухами руками, поступовим збільшенням амплітуди і темпу рухів).

4. Вправи загальної або місцевої дії, без надмірних зусиль, з амортизаторами, з використанням маси власного тіла (підтягування, згинання і розгинання рук, піднімання та опускання тулуба тощо).

5. Серія рухів на розтягування (махові рухи, пружні рухи з поступовим збільшенням амплітуди до максимальної).

6. Циклічні вправи, що активізують дихання й серцево-судинну систему в межах аеробного режиму (стрибки, серійні підскоки на місці, танцювальні елементи, що викликають підвищення частоти пульсу до 140-150 уд./хв).

7. Заспокійлива серія рухів (ходьба, вправи для врівноваження дихання, розслаблення, на гнучкість).

Виконувати вправи слід ритмічно, чергуючи напруження м'язів з їх розслабленням, стежачи за правильнихм диханням. Кожну вправу виконують 8- 10 разів. Завершують РГГ водними процедурами.

Для РГГ слід звечора приготувати все необхідне: зручний одяг, взуття, килимок, рушник. До комплексів РГГ можна включати вправи з гантелями, еспандером, скакалкою, м'ячем, гімнастичною палицею тощо. Це дасть змогу урізноманітнити заняття, досягти більшої ефективності.

Після двох-трьох тижнів занять доцільно замінити частину вправ загального характеру спеціальними вправами, які цілеспрямовано впливають на певні групи м'язів. Вправи бажано виконувати під музичний супровід.

Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Цікаві сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Пошук