П`ятниця, 29.03.2024, 07:42 | Ви увійшли як Користувач | Група "Гості"Вітаю Вас Користувач

НЕМК Спорт

Нетрадиційні види фізичних вправ і спорту

Природне прагнення людей до фізичної досконалості, до оздоровлення спонукує фахівців в області фізичного виховання вести розробку нових засобів і методів досягнення цих цілей. Відомі і добре зарекомендували себе види спорту традиційно залишаються в арсеналі засобів фізичної культури. Однак пошук шляхів підвищення ефективності навчального процесу з фізичного виховання, формування в студентів стійкої потреби в руховій активності припускає використання нетрадиційних видів фізичних вправ і спорту, що користуються великою популярністю в студентської молоді.

Ушу - древня китайська гімнастика, що має кілька стилів, починаючи від комплексу оздоровчої гімнастики і закінчуючи бойовим мистецтвом. Ушу включено в систему навчання в школах і деяких вузах Китаю. Ушу поєднує різні види вправ, які можна виконувати зі зброєю і без зброї, з партнером чи без нього. Існує дві школи - зовнішня і внутрішня. Зовнішня школа припускає тверді і силові рухи, швидкість реакції, гнучкість, реактивні рухи, що подібні танцю. Гідроаеробіка - виконання фізичних вправ у воді, є ефективним засобом підвищення рівня фізичної підготовленості для осіб з різним фізичним розвитком і практично будь-якого віку. Структура занять, дозування фізичного навантаження, музичний супровід можуть бути такими ж, як при заняттях ритмічною гімнастикою. Однак, опір води ускладнює рухи, і його подолання приводить до більш швидкого, ніж на суші, розвитку сили, різних м'язових груп. Гідроаеробіка особливо корисна тим, хто прагне схуднути. Систематичне виконання фізичних вправ у воді нормалізує діяльність нервової і ССС, знімає зайву збудливість, поліпшує сон.
Йога. Слово "йога" у перекладі з древньоіндійскої мови означає "союз, з'єднання, зв'язок, єднання, гармонія". Філософи - матеріалісти трактують цей термін як єднання, гармонію фізичного і психологічного стану людини, як гармонію повного фізичного здоров'я і духовної краси людини.

Вправи, засновані на розумінні не тільки фізичних, але і духовних, моральних правил удосконалення особистості, - це і є система йоги. Відомо безліч її різновидів, розділів, вправ - хатха - йога , раджа - йога, бхаггі - йога, тантра - йога. Найбільш важливі для розуміння на первісному етапі освоєння йоги Пранаяма - основні дихальні вправи і Санкхья - філософська основа йоги, а знамениті асани йоги - це не просто прийняття різних мудрих поз і розслаблення, а дійсна складна техніка контролю над тілом і концентрація уваги на ньому.
Стретчинг - розтягування, містить у собі комплекс поз, що сприяють підвищенню еластичності різних м'язових групп. для правильного виконання вправ стретчинга варто дотримувати наступних вимог: перш ніж виконати вправу, треба знати, яку конкретну групу м'язів вона допомагає розтягувати; усі рухи повинні знаходитися у визначених межах індивідуального діапазону рухливості суглобів, спочатку варто застосовувати "легкий стретчинг"; при положенні суглобу в крайньому розігнутому, зігнутому, відведеному чи приведеному положенні не рекомендується, розтягувати зв'язки і м'язи тільки за рахунок статичного тиску, знаходячись у нерухомому стані; у процесі виконання вправ дихати спокійно і ритмічно; з появою гострих болючих відчуттів припиняти виконання вправи. Цей вид гімнастики широко використовується як допоміжний засіб у різних видах спорту.

Шейпінг - ефективний засіб для зміцнення здоров'я й удосконалювання статури людей різного віку. Він поєднує в себе вправи аеробіки і атлетичної гімнастики. Має велику популярність серед жінок. При заняттях шейпінгом інтенсивність фізичного навантаження дозується строго індивідуально. Для шейпінга характерний строгий лікарський контроль за станом фізичного розвитку і функціональною підготовленістю за допомогою сучасної

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Цікаві сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Пошук