Одяг для занять фізичними вправами повинен відповідати характеру цих занять (виду спорту) і температурним умовам, бути легким, зручним (не сковувати рухів), відповідати зросту, розміру й повноті.
Одяг має добре зберігати тепло, бути повітропроникним, гігроскопічним, еластичним, водонепроникним. У літню пору та у приміщенні під час занять найкраще використовувати костюми відкритого типу, які забезпечують тепловіддачу тіла: майки, труси, футболки, шорти, легкий бавовняний костюм, за потреби - сонцезахисні головні убори. У прохолодну погоду і в зимовий період під час занять фізкультурою і спортом слід використовувати одяг із високими тепло- і вітрозахисними властивостями: костюми з натуральних тканин, шапочки, рукавички. За сильного вітру - вітрозахисну куртку. Одяг із синтетичних тканин рекомендують використовувати лише для захисту від дощу, снігу, вітру.
Взуття повинно добре зберігати тепло, а також не пропускати воду, бути міцним, м'яким, водостійким і мати за необхідності спеціальні пристосування (захисні й амортизаційні, наприклад, щитки, прокладки, шипи тощо). Улітку на свіжому повітрі або у приміщенні можна займатися босоніж чи в кедах, кросівках. Черевики для лиж та ковзанів повинні бути дещо більші за повсякденне взуття з тим, щоб додатково можна було одягнути шерстяні шкарпетки (за необхідності дві пари - бавовняні й шерстяні).
Одяг для занять фізичними вправами необхідно часто прати, він має бути чистим і охайним.